Menu
ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ

Boneler

Terry Cotton Kumaşının Özellikleri: Unisex Kesimdir. Standart Kesimdir. Lastiklidir. Kumaş içeriği %65 polyester %35 pamuk karışımı Terry cotton kumaşı tercih etmekteyiz. Alpaka kumaş türüne göre daha incedir. Bu sebeple yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. ..
60,00TL
Terry Cotton Kumaşının Özellikleri:Unisex Kesimdir. Standart Kesimdir. Lastiklidir.Kumaş içeriği %65 polyester %35 pamuk karışımı Terry cotton kumaşı tercih etmekteyiz.Alpaka kumaş türüne göre daha incedir. Bu sebeple yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir.Renkler canlıdır(kesinlikle soluk değil..
60,00TL
Terry Cotton Kumaşının Özellikleri: Unisex Kesimdir. Standart Kesimdir. Lastiklidir. Kumaş içeriği %62 polyester %35 pamuk %3 likra karışımı Terry cotton kumaşı tercih etmekteyiz. Alpaka kumaş türüne göre daha incedir. Bu sebeple yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. ..
60,00TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Cerrahi Bone Nedir?

Cerrahi Boneler sağlık personellerimiz için üretilen cerrahi amaçlı kullanılan özellikle ameliyata girerken kullanılan tekstil ürünleridir. Doktor, hemşire, hasta bakıcı başta olmak üzere sağlık sektöründe kullanılan esnek yapılı, terletmeyen kumaştan yapılmış, çok kullanışlı ve rahat olacak şekilde tasarlanan bonelere Cerrahi Bone denir. Sadece doktorlar değil tüm sağlık çalışanlarının kullanması önerilir.   Saçın tümünü kapatacak bir formu vardır.  Titizliğine, tarzına ve şıklığına önem veren sağlık çalışanlarımız için, her renkte ve çeşitli desenlerde cerrahi takımlarımız web sitemizde bulunmaktadır. 

Cerrahi Bonelerin Özellikleri

Tüm çalışanlar düşünülerek imal edilen Cerrahi Bonelerimiz, Sağlık Bakanlığına uygun olarak üretilmektedir. Cerrahi Boneler kadın erkek için üretilmiş olup unisex modeldir. Ürünlerde belirtilen yıkama talimatlarına uyulduğu sürece üretmiş olduğumuz kumaşlar asla solmamaktadır. Ayrıca Cerrahi Bonelerimiz çok hafiftir ve hiçbir ağırlık yapmamaktadır. Kumaşların dokusu yumuşak ve üst kalitededir.

Likralı (esnek) kumaştan ürettiğimiz Cerrahi Boneler karışımında %65 polyester- %32 pamuk- %3 likra vardır. İnce ve hafif yapısından dolayı yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. Fakat kış ayları için de uygundur. Hava alan yapısıyla ve ince oluşuyla gün boyu terlemenizi minimuma indirir. Terry Cotton kumaştan ürettiğimiz Cerrahi Bonelerin karışımında ise %65 polyester %35 pamuk vardır. Yine ince bir kumaştır ve yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. Fakat kullanımı kış ayları için de uygundur. Hafiftir ve kafanızda hiçbir ağırlık yapmamaktadır. Renkler canlıdır. Kesinlikle soluk renkler değildir. Belirtilen yıkama talimatlarına uymak gereklidir. Cerrahi Boneleri 40 derecede çamaşır makinesinde yıkamanız önerilir. Kesinlikle beyazlatıcı ve ağartıcı kullanmanız tavsiye edilmez. Elde yıkamamanız ve kuru temizlemeye vermemeniz gerekir.  Ayriyeten Terry Cotton kumaştan ürettiğimiz Cerrahi Bonelerin desenli olanları mevcuttur. Web sitemizden ayrıntılı olarak inceleyebilir kendiniz için uygun olan Cerrahi Boneye anında sahip olabilirsiniz. Ürünü, beklentinizi karşılamadığı takdirde sebep göstermeksizin bizimle iletişime geçerek değiştirebilir veya iade edebilirsiniz. 

Cerrahi Bonelerin Önemi

Hem hastanın sağlığı için hem de çalışanın sağlığı için kullanılan Cerrahi Boneleri sadece doktorlar kullanmaz. Tüm sağlık çalışanlarının kullanması gereken bir üründür. İnsan vücudu yapısı gereği hemen mikrop kapabilme özelliğine sahiptir. Özellikle ameliyat olan hasta bir insanın vücudu daha hassastır ve dışardan mikrop almaya daha meyillidir. O yüzden çok daha fazla dikkat edilmelidir. Sağlık sektöründe kullanılan diğer hijyenik ürünlerin yanında Cerrahi Boneyi de kullanmak gereklidir. 

Sağlık Bakanlığı, hasta ve hastane çalışanlarının sağlığı için Cerrahi Bone kullanımı zorunlu kılmıştır. Ameliyathanede bulunan sağlık çalışanları saçlarının tamamını kapatmak zorundadır. Çünkü ameliyat esnasında her an saçları dökülebilir. Dolayısıyla hastanın mikrop kapmasına sebep olabilmektedir. Bazı ameliyatlarda en ufak bir kan sıçramasında veya hastadan gelen herhangi sıvının sağlık çalışanın üzerine sıçraması sonucunda sağlık açısından problemler yaşanabilmektedir. O yüzden hem hastanın sağlığı için hem de sağlık çalışanın sağlığı için cerrahi bone kullanımı önemlidir. 

Cerrahi Bonelerin Kumaşları

Terry Cotton kumaş; pamuk ve polyester karışımı bir kumaştır. Medikal alanda genellikle %65 polyester %35 pamuk kumaş kullanılmaktadır. Genellikle kullanım alanı hastane olan cerrahi tekstil ürünlerinde kullanılan bir kumaştır. İnce bir yapıya sahiptir, terletmez fakat ince olmasına rağmen kolay deforme de olmaz. Dayanıklı bir kumaştır. Cerrahi Bonelerin likralı olanı da mevcuttur. Biraz daha esnek bir yapıya sahiptir. Ve o da ince bir yapıya sahip olup dayanıklıdır. Her hastane ve kurumda çalışan için uygundur. Tüm çalışanlar düşünülerek imal edilip her desende ve her renkte modellerimiz mevcuttur. 

HD Bilişim® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.